Beiträge von Urosgsi

    Chaba generalno drugari za ovaj problem nema nekog resenja, evo ja sam jedini kojem auto zna da dimi na duzim relacijama toliko da zacrni auspuhe pozadi, jos uvek sve funkcionise kako treba, ali definitivno nece doveka, javljam koja je sledeca faza ovog kvara, trenutna kilometraza 207 000 km.

    Mozda i glupo pitanje, zna li neko kakva bi situacija bila sa gasenjem dpfa, znam da je u 21. veku to besmisleno, ali mozda to rastereti auto, a najbitnije da ne napravi neki ozbiljniji problem, 4000e za drugi dpf je besmisleno

    Ma to je nenormalno, pa onda svi sa ovog foruma moraju menjati dpf, i ko zna koliko jos njih van foruma koji to verovatno i ne znaju, ide i moj auto na oglase hitno.

    Otprilike nema nekog definitivnog razloga zasto se desava i kako najbezbolnije ga resiti, definitivno ozbiljan propust obzirom da se desava i na 170ks i 210.

    Pozdrav drugari

    Evo ja sam sa svojom insignijom Gsi presao 9000km (ukupno 205 000km) sa greskom p2002 svakih 200-400km, auto najnormalnije radi, radi regeneracije, ad blue radi, nemam gubitke snage itd.

    Jedina stvar koju sam primetio u poslednje vreme je da auto na dugim relacijama (500-700km predjenih u danu) uglavnom na autoputu zna baciti dim na kickdown-u. To se na primer nije desavalo pre 6-7 meseci, cenim da je to zbog visokih temperatura (36-7stepeni celzijusa), upaljene klime i opterecenja, ali svakako ako auto ima dpf ne bi smelo, ali obzirom da mi je to i astra j gtc biturbo znala da uradi, nekako mislim da je normalno, fabricke vrednosti co2 su dosta velike u odnosu na 170ks.

    Ako iko ima slicna iskustva voleo bih da cujem.

    At least i know that biturbo has a shorter cycle of regen. Thank you for your reply

    Would like to know if anyone has solved p2002 problem for good. I think that by changing dpf you arent resolving problem. My last car was astra gtc biturbo with more than 220 000km, not a single problem with dpf in 3 years of owning it.

    I just think that is stupid to turn off dpf on a car thats 3 years old.

    if anyone know anything about software update please let us know.

    hello guys, i own 2018 Insignia gsi diesel with a lot of km (201000km), car runs perfect exept i have the same code as everybody here i guess. •P2002•.

    No change in performance or anything, just that anoying chech engine light, i did manual regen, put aditives, and still i get the light every 200-300km. Does anyone know about solutions?

    Ps. Car does regeneneratios every 380km, that is pretty short distance but it still does it like it should.

    Someone wrote here about software update, really hope that its true, it seems that lot of people have the same stupid problem.

    Bought the car with 198 000km, i dont know how the car was driven before me, but now i drive it 90% on open roads and highways, and i dont drive it slow. So really dont know what to think.